Patent motorowodny oprócz uprawnień rozwija umiejętności prowadzenia sprzętu motorowodnego oraz mamy możliwość wniknięcia w mechanizm działania napędów, co może być przydatne w trudnych sytuacjach. Ale przede wszystkim umożliwia korzystanie z przyjemności prowadzenia sprzętu motorowodnego. 
 
Patent jachtowy oprócz uprawnień daje zrozumienie sił i mechanizmów napędzających żagle na jachcie. Wiedza ta ułatwia i budzi przyjemność w korzystaniu z darmowego transportu, który umożliwia nam wiatr. 
 
Radio SRC 
Uważam, że wiedza z zakresu radiokomunikacji jest elementem bezpieczeństwa. Urządzenie to niesie sposobność wezwania pomocy, daje możliwość otrzymania ostrzeżeń, wymienienia informacji ze śluzą czy portem nawet w obliczu braku zasięgu telefonii komórkowej, ponieważ radio morskie w optymalnych warunkach posiada zasięg około sześćdziesięciu mil morskich, czyli ponad 100 km
 
Licencja holowania narciarza i innych obiektów pływających oprócz uprawnień daje wiedzę do korzystania z przyjemności prowadzenia holowania za pomocą sprzętu motorowodnego. Wiedza dotycząca holowania obejmuje nie tylko frajdę z uprawiania sportu czy zabawy na wodzie, ale również pomocy stosunku do innej jednostki pływającej.
 
Wymienione uprawnienia są lepsze niż prawo jazdy obowiązują na cały świat i są bezterminowe